Kuptimi i tatuazhit të Lionel Messit me logon e Barcelonës

Kuptimi i tatuazhit të Lionel Messit me logon e Barcelonës

Për pjesën më të madhe të vitit 2023, e ardhmja e Lionel Messit ngjalli shumë spekulime, pasi ai dukej i vendosur për një largim te Paris Saint-Germain në fund të sezonit, pasi i skadon kontrata. Dhe ashtu ndodhi.

Leo Messi u transferua në Inter Miami dhe jo në Barcelonë siç flitej.

Megjithatë, tatuazhi me logon e Barçës nuk kishte asnjë lidhje me të ardhmen e Messit, pasi “Mundo Deportivo” kishte zbuluar se është pjesë e një përbërjeje më të gjerë që argjentinasi po planifikon për këmbën e tij të majtë.