Haziraj për titullin me Dritën: Do të jap gjithçka nga vetja që kjo gjë të ndodhë

Haziraj për titullin me Dritën: Do të jap gjithçka nga vetja që kjo gjë të ndodhë

Rilind Haziraj është deklaruar pas nënshkrimit të kontratës me klubin e Dritës.

Haziraj potencoi se synim për sezonin e ardhshëm e ka titullin e kampionit me skuadrën gjilanase.

“Pa dyshime që është nder të jesh pjesë e këtij klubi, një mundësi që pak lojtar e përjetojnë. Mezi po e pres këtë eksperiencë e sidomos ndeshjet e Evropës. Kampionati do të jetë i veçantë për mua sepse të gjithë duam ta sjellim titullin Kampion dhe do të jap gjithçka nga vetja që kjo gjë të ndodhë”, u shpreh Haziraj.

“Këtë besim që klubi ma ka dhënë mua, do ta kthej me angazhim, disipline dhe gjithçka që është e nevojshme që ti bëjmë të lumtur tifozët tanë të zjarrtë Intelektualët!”.