Rodri: Kam luajtur si m*t, por kështu e ka finalja

Rodri: Kam luajtur si m*t, por kështu e ka finalja

Manchester City e ka fituar finalen e madhe të Ligës së Kampionëve të shtunën duke mposhtur Interin në finale 1:0.

Është hera e parë që City bëhet kampion i Evropës. Golashënuesi i vetëm i ndeshjes, Rodri u shpreh me një gjuhë interesante:

“Kam luajtur si m*t, nuk kam qenë i mirë në pjesën e parë. Por i thashë vetes se duhet ta kapërceja këtë dhe në fund shënova. Kështu është një finale, ka shumë tension. E mahnitshme!”, tha Rodri