Manchester City-Inter/ Publikohen formacionet zyrtare

Manchester City-Inter/ Publikohen formacionet zyrtare

Manchester City dhe Interi përballen në stadiumin Ataturk të Stambollit, në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve, kompeticionit më të rëndësishëm europian për klube.

Trajnerët Pep Guardiola dhe Simone Inzaghi kanë ndarë mendjen për formacionet që do të hedhin në fushë nga minuta e parë, teks ate zikaltrit e nis nga stoli Lukaku dhe luan titullar Edin Dzeko, një ‘ish” në këtë sfidë, pasi më herët ka luajtur edhe me ‘citizens’.

Formacionet zyrtare: