Finalja e “Champions League”, pa gola përfundon pjesa e parë

Finalja e “Champions League”, pa gola përfundon pjesa e parë

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë në mes të Manchester City dhe Inter në finalen e madhe të “Champions Leauge”,

Manchester City ka zgjedhur të hyjë me formacionin 3-2-4-1, ndërsa Interi është vendosur në një skemë 3-5-2.

Manchester City mund të bëjë histori këtë mbrëmje duke fituar Ligën e Kampionëve për herë të parë në historinë e klubit.

Ndësrsa, Kevin De Bruyne ka pësuar një dëmtim dhe Guardiola e futi Phil Foden në lojë, në vendin e De Bruyne.