Bie mbrojtja e Interit, City kalon në epërsi në finale, Rodri shënon

Bie mbrojtja e Interit, City kalon në epërsi në finale, Rodri shënon

Manchester City ka kaluar në epërsi ndaj Interit në finalen e Ligës së Kampionëve.

Ishte mesufshori spanjoll Rodri që kaloi gjigantin anglez në epërsi pas një goditje fantastike.

Bernardo Silva provoi të harkonte që u devijua paksa nga mbrojtësi dhe iu kthye Rodrit, i cili ishte i pagabueshëm që e la të shtangur Onanan (68’).