Gjilani – Prishtina, publikohen formacionet zyrtare për finalen e Kupës

Gjilani – Prishtina, publikohen formacionet zyrtare për finalen e Kupës

Sonte do të zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës në futboll, mes Gjilanit dhe Prishtinës.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, me fillim prej orës 18:00, shkruan Gazeta Express.

Prishtina, që është më e trofeshmja në këtë garë, sonte e synon triumfin e tetë në histori të klubit.

Në anën tjetër, Gjilani e ka fituar vetëm njëherë trofeun e Kupës – para 23 vjetësh.

Formacionet zyrtare:

Gjilani:

Prishtina: