Arrestohet ish-futbollisti i Interit, dyshohet se tentoi ta mbyste motrën

Arrestohet ish-futbollisti i Interit, dyshohet se tentoi ta mbyste motrën

Ishak Belfodil, është arrestuar në Francë.

Ish-futbollisti i Interit, dyshohet se ka tentuar që ta mbyste motrën e tij 15-vjeçare.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur pas një debati familjar.

Thuhet se Belfodil ka përdorë forcë fizike ndaj motrës së tij, duke tentuar edhe që ta mbyste, por që për fat të mirë tentativa e tij dështoi.

Motra  e tij e denoncoi atë në polici dhe duket se tani 31-vjeçari është në telashe.

Algjeriani mund të rrezikojë disa vjet burgim për këtë vepër.