Ukraina pretendon se ka rrëzuar 30 raketa dhe dronë rus gjatë natës në Kiev

Ukraina pretendon se ka rrëzuar 30 raketa dhe dronë rus gjatë natës në Kiev

Ukraina thotë se ka rrëzuar më shumë se 30 raketa dhe dronë të gjuajtur nga Rusia drejt Kievit gjatë natës.

Kjo është bërë e ditur nga autoritetet ushtarake të Kievit, përmes shkrimit në Telegram.

“Sipas informacioneve paraprake, më shumë se 30 objektiva ajrore të llojeve të ndryshme u zbuluan dhe u shkatërruan në hapësirën ajrore mbi dhe rreth Kievit nga forcat e mbrojtjes ajrore”, thuhet në shkrim.