S’ka fitues pas 120 minutave, finalja e Ligës së Evropës shkon në penallti

S’ka fitues pas 120 minutave, finalja e Ligës së Evropës shkon në penallti

Nuk ka fitues pas 120 minutave lojë në finalen e Ligës së Evropës mes Sevillas dhe Romës.

Rezultati pas 120 minutave rezultati është i barabartë, 1:1, dhe tani pritet ekzekutimi i penalltive, ku do te shpallet edhe fituesi i Europa Ligës.