Loriana Kuka lufton për të bronztën

Loriana Kuka lufton për të bronztën

Xhudisjta kosovare Loriana Kuka ka fituar tri ndeshje dhe ka humbur një, atë të çerekfinales.

Ajo në ndeshjen e parë mposhti me Ippon, polaken Aleksandra Kowaleska.

Në ndeshjen e dytë Kuka mposhti me 3 dënime për Ippon, sllovenen Anka Pogacnik.

Garuesja kosovare në çerekfinale humbi me Wazaari, nga hungarezja Szabina Gercsak.

Pas asaj humbje ajo u kualifikua të ndeshej në repasazh, ku mposhti me Ippon suedezen Ana Bernholm.

Kuka për të bronztën takohet me holandezen Hilde Jager.