Në QKUK shpëtohet 64-vjeçari, i nxirret copa e mishit e mbetur në fyt

QKUK

Ekipi kujdestar i Klinikës së Pulmologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ia ka shpëtuar jetën një 64-vjeçari, duke ia hequr një copë mishi që ia kishte bllokuar rrugët e frymëmarrjes.

Ky intervenim është kryer me bronkoskop, njofton Klan Kosova.

“Kjo copë e mishit ishte aspiruar gjatë ngrënies. Procedura është përballuar lehtë dhe është kryer në mënyrë profesionale”.

“Pacienti u kursye nga intervenimet me të rënda dhe tani gëzon shëndet të plotë”, shkruan ShSKUK.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

klankosova.tv