Shërbimi Korrektues largon nga puna mbikëqyrësin e burgut të Dubravës

burgu i dubraves

Sh.G është larguar nga puna.

Ai kishte qenë mbikëqyrës në Qendren Korrektuese të Dubravës.

I njëjti dyshohet se ka keqpërdorur pozitën zyrtare duke marrë ryshfet.

Vendimi është marrë nga Komisioni Disciplinor, njofton Shërbimi Korrektues i Kosovës.

“Shërbimi Korrektues i Kosovës mbetet i përkushtuar në luftimin e këtyre dukurive negative dhe do të ndërmerr të gjitha veprimet ligjore ndaj secilit individ, i cili është i përfshirë në veprime të tilla korruptive, pavarësisht rolit dhe funksionit që ka”, thuhet në njoftim përcjell Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS