Serbi: 472 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

covid serbia

Sipas të dhënave zyrtare, në 24 orët e fundit në Serbi nuk ka pasur asnjë të vdekur nga pasojat e koronavirusit, kështu që numri i përgjithshëm i viktimave është 18.022, është bërë e ditur në faqen e Ministrisë së Shëndetësisë Covid19.rs.

Që nga përmbledhja e fundit e situatës në Serbi, 6,186 persona janë testuar për koronavirus, dhe 472 kanë rezultuar pozitivë. Në ventilator janë 15 pacientë. Gjithsej 102 persona u shtruan në spital.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.