Meriton Korenica elektrizon tifozët me lëvizje magjike (VIDEO)

Meriton Korenica elektrizon tifozët me lëvizje magjike (VIDEO)

Futbollisti i Ballkanit, Meriton Korenica vazhdimisht ka paraqitje fantastike në fushë.

Këtë fakt e vertëtoi edhe sot në përballjen ndaj Prishtinës, në kuadër të javës së 32-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Bile, në pjesën e parë Korenica e pati një moment magjik. 7-shi i Ballkanit e dribloi për mrekulli Genc Hamitin.

Ndeshja ndërmjet Ballkanit dhe Prishtinës u mbyl baras 1-1.