Kurti u shpreh ngushëllime familjarëve të fëmijëve që humbën jetën në sulmin në Beograd

Albin Kurti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka reaguar për sulmin e djeshëm më një shkollë në Beograd, ku humbën jetën tetë fëmijë dhe roja.

Kurti u ka shprehu ngushëllime familjeve të viktimave teksa u ka uruar shërim të shpejtë edhe të lënduarve nga ky rast, njofton Klankosova.tv.

“Dëshiroj të shpreh ngushëllimet e mia më të thella për viktimat e të shtënave në shkollë në Beograd dhe për familjet e tyre. Gjithashtu u uroj shërim sa më të shpejtë të lënduarve në këtë ngjarje tragjike”, ka shkruar Kurti në Twitter.

Kujtojmë se ngushëllime gjatë ditës së djeshme për këtë ngjarje ka shprehur edhe presidentja e vendit, Vjosa Osmani.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Osmani ngushëllon prindërit e fëmijëve që humbën jetën në sulmin në Beograd