Amerika mohon përfshirjen në sulmin e pretenduar me dronë mbi Putinin

Kremlini

Zëdhënësi i Pentagonit ka mohuar përfshirjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në sulmin e pretenduar nga Kremlini ndaj presidentit rus Vladimir Putin.

John Birby ka thënën se Rusia është duke gënjyer për këtë çështje, raporton CNN, transmeton KlanKosova.tv.

“Do t’u them juve se Dmitry Peskov është duke gënjyer. Mendoj,se është e qartë që është një pretendim qesharak. Shtetet e Bashkuara nuk kanë asgjë të bëjnë me këtë”, ka vazhduar Birby.

“Nuk nuk e dimë as se si ka ndodhur. Por ju garantoj se Shtetet e Bashkuara nuk kannë kurrfarë roli në çkadoqoftë”.

Shtëpia e Bardhë ende nuk ka asnjë indikacion se kush mund të ketë pas sulmit me dronë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS