Ambasada amerikane në Ukrainë paralajmëron për kërcënim të shtuar të sulmeve

Ambasada Amerikane

Shtetasit amerikanë në Ukrainë po paralajmërohen të qëndrojnë vigjilent për një “kërcënim të vazhdueshëm të shtuar të sulmeve me raketa” në vend.

Paralajmërimi u bë nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kiev teksa i njëjti vjen mes një “rritjeje të fundit në sulme nga forcat ruse dhe retorikës nxitëse nga Moska”, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

Ambasada u bën thirrje qytetarëve që të respektojnë alarmet ajrore, të strehohen siç duhet dhe të ndjekin udhëzimet nga autoritetet lokale.

CNN raporton se alarmi i sigurisë është i pari i lëshuar që nga 23 shkurti.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.