Serbi: Nxënësi i klasës së shtatë vret rojën dhe plagosë pesë fëmijë të tjerë

Vrasja ne Beograd

Roja i sigurisë në shkollë fillore në Beograd ka mbetur i vrarë dhe pesë nxënës janë plagosur.

Siç shkruan Tanjug, tre prej nxënësve janë transferuar në Tirshovë, ku njëri prej tyre është në rrezik për jetë, ku i njëjti ka hyrë në sallë të operacionit me lëndime në kokë, ndërsa dy të tjerë janë në terapi intensive, transmeton Klankosova.tv.

Të shtënat ndodhën në 08:40 të mëngjesit, ku një nxënës i klasës së shtatë ka hapur zjarr ndaj sigurimit dhe nxënësve.

Policia ka bërë të ditur se i mituri është arrestuar, ndërsa arma që është përdorur dyshohet të jetë e babait të nxënësit.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO

Burimi i fotografisë: Tanjug