Sejdiu e quan broçkull vizionin e Kurtit për Asociacionin (VIDEO)

Dardan Sejdiu

Analisti politik, Dardan Sejdiu, ka thënë se është i pakuptimtë vizioni i kryeministrit Albin Kurti për Asociacionin e Komunave.

“Ne i kemi dy dokumente, që të dyja ekstreme. këto këtu ‘do të sigurojë dhe promovojë pluralizëm politik të respektueshëm, lirinë e fjalës, lirinë e asociimit dhe mbrojtjen e identitetit politik fetar të serbëve në Kosovë’ janë broçkulla, s’kanë kuptim, nuk shkohet pas marrëveshjes së Ohrit dhe dakordimit me aneks, të cilën unë kam thënë se nuk e bën hapin drejt Asociacionit, se po e bëre hapin drejt Asociacionit kjo tani merret si joserioze prej secilit person në tavolinë”, ka thënë Sejdiu në Rubikon.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.