Renditja në “Reporterët pa Kufij”, Osmani: Mbrojmë rolin e mediave të lira dhe të paanshme

Vjosa Osmani

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, i është gëzuar renditjes për pesë vende më lartë të Kosovës në organizatën “Reporterët pa Kufij”.

Osmani thotë se duhet festuar sukeseset e Kosovës në indekset ndërkombëtare, teksa duhet vazhduar angazhimin për të mbrojtur rolin e paçmuar të mediave të lira dhe të paanshm, njofton Klankosova.tv.

“Liria e medias nuk është vetëm një shenjë e një shoqërie të shëndetshme, ajo është një shtyllë e një demokracie të lulëzuar. Sot, në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, ne festojmë sukseset e vazhdueshme të Kosovës në indekset ndërkombëtare, por gjithashtu ripërtërijmë angazhimin tonë për të mbrojtur rolin e paçmuar të mediave të lira dhe të paanshme” ka shkruar Osmani në Twitter.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.