Ndjekja po vazhdon për të armatosurin që vrau një person në spital

atlanta

Autoritetet në ShBA janë në kërkim të të dyshuarit që qëlloi pesë persona të mërkurën në Northside Hospital Medical në Midtown Atlanta, duke vrarë një person dhe duke dërguar katër të tjerë në spital, dhe më pas duke ikur me një automjet të grabitur, tha të mërkurën shefi i policisë së atjeshme, Darin Schierbaum.

Një grua 39-vjeçare vdiq, tha Schierbaum gjatë një konference për shtyp të mërkurën pasdite. Viktimat e plagosur ishin gjithashtu të gjitha gra, nga 25 deri në 71 vjeç.

Autoritetet u thirrën në objektin mjekësor pak pas mesditës të së mërkurës, tha shefi i policisë. Të shtënat ndodhën brenda dhomës së pritjes së objektit, shtoi ai.

I dyshuari, të cilin autoritetet e identifikuan si 24-vjeçari Deion Patterson. Ai është ende i lirë dhe ka drejtues aktivë në Cobb County dhe në qytetin e Atlantës, tha Schierbaum. Zyrtarët në Cobb County po kërkonin në zonat e Vinings, Cumberland dhe Truist Park, sipas një postimi në Twitter nga Departamenti i Policisë së Qarkut Cobb.

“Ne po punojmë me zell për ta vënë këtë individ në paraburgim”, shtoi shefi i policisë.