Kuvendi zgjedh anëtaren joekzekutive të BQK-së

BQK

Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme ka zgjedhur Arta Hoxhën si anëtare joekzekutive të Bankës Qendrore të Kosovës.

Pjesë e votimit ishin 90 deputetë, teksa Arta Hoxha mori 47 vota ndërsa kundër kandidati i saj, Valdrin Kasumaj, mori 35 vota.

Po ashtu tetë nga votat ishin të pavlefshme.

Në seancën e sotme janë duke u trajtuar pikat e përpërfunduara nga gjashtë seancat e kaluara të muajit shkurt, mars, prill.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.