Kontrollet e armëve do të bëhen më të rrepta, thotë Vuçiq

aleksandar vuçiq

Kontrollet e armëve në Serbi do të bëhen më të rrepta pas të shtënave të sotme në shkollë, ka njoftuar presidenti serb Aleksandar Vuçiq.

Duke folur në një adresim televiziv, ai tha se do të ketë një moratorium për dhënien e licencave për mospërdorimin e armëve në gjueti dhe rishikim të lejeve ekzistuese.

Vuçiq shtoi gjithashtu se do të rritet monitorimi i poligoneve të qitjes dhe mënyra se si civilët i ruajnë armët e tyre.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Shkon në nëntë numri i të vrarëve në një shkollë në Beograd