Gazetarët të shkretë, s’i mbron kush (VIDEO)

dhuna ndaj mediave

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës shfaqën pakënaqësitë me mostrajtimin e rasteve të sulmeve ndaj gazetarëve.

Një i tillë me autorë të pazbuluar mbetet edhe sulmi ndaj ekipit të Klan Kosovës në veri të vendit, në dhjetorin e vitit të kaluar, raporton Klan Kosova.

Por organet e rendit në ngjarjen e organizuar nga AGK, siguruan se prokuroria po merret me këtë rast, por edhe me një mori tjerash të raportuara nga punëtorët medial.

Rastet e medieve u tha se trajtohen me prioritet, megjithatë, nga përfaqësuesit e gazetarëve pati ankesa në këtë drejtim, e madje drejtuar edhe ndërkombëtarëve. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS