Elektrizohet palestra “Minatori” pas fitores së Trepçës kundër Pejës (VIDEO)

Elektrizohet palestra “Minatori” pas fitores së Trepçës kundër Pejës (VIDEO)

Trepça e ka fituar betejën e parë ndaj Pejës në sfidën e parë finale me rezultat final 94-86.

Palestra “Minatori” në Mitrovicë ishte e stërmbushur dhe e zhurmshme gjatë gjithë takimit. Megjithatë, salla u elektrizua nga tifo grupi “Torcida” kur Trepça arriti të triumfoi.

Më meritori për fitoren e parë të “Minatorëve” ishte James Artis me 27 pikë, 2 kërcime e po aq asistime.

Ndeshja e dytë ndërmjet Pejës dhe Trepçës do të zhvillohet të dielën në palestrën “Karagaçi”.