Blinken “nuk mund t’i vërtetojë në asnjë mënyrë” raportet për sulmin e supozuar me dron të Kremlinit

blinken

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se kishte parë raporte nga Moska për një sulm të supozuar me dron nga Ukraina në Kremlin, por se ai “nuk mund t’i vërtetojë në asnjë mënyrë ato”.

“Ne thjesht nuk e dimë”, tha Blinken të mërkurën në një ngjarje të Washington Post Live.

“Ne do të shohim se cilat janë faktet. Dhe është me të vërtetë e vështirë të komentosh apo spekulosh mbi këtë pa ditur se cilat janë faktet”, shtoi ai.

Ukraina ka mohuar çdo njohuri për sulmin e supozuar me dron në Moskë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Moska: Ukraina u përpoq ta vrasë Putinin gjatë natës