Bislimi ngushëllon familjet e të vrarëve nga sulmi në Beograd

Besnik Bislimi

Zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi, u ka shprehur ngushëllime familjeve të të vrarëve sot nga sulmi me armë në një shkollë në Beograd.

Ai gjithashtu u ka uruar edhe shërim të shpejtë të të plagosurve, njofton klankosova.tv.

”Të shtënat në shkollë në Beograd këtë mëngjes ishin tragjike dhe tronditëse. Asgjë nuk mund të justifikojë veprime të tilla. I shpreh ngushëllimet e mia familjeve të viktimave, duke u uruar gjithashtu shërim të shpejtë të plagosurve”.