Zbardhet vrasja në Shkodër: Një person e vrau kushëririn sepse ia kërkoi lekët e qirasë

skene krimi

Detaje të reja janë zbuluar nga vrasja e raportuar sot në Shkodër.

Viktimë thuhet se është 51-vjeçari P. V. Autori i dyshuar i ngjarjes, sipas policisë, është kushëriri i viktimës L. V..

Ky i fundit jetonte me qira te shtëpia e P. V., ndërsa vrasja dyshohet se ka qenë për shkak të mosmarrëveshjes së qirasë.

P.V. jetonte prej vitesh jashtë shtetit dhe banesën ia kishte dhënë me qira L. V., të afërmit të tij.

51-vjeçari i ka shkuar në banesë për t’i kërkuar lekët e qirasë, por dyshohet se ata kanë debatuar dhe më pas L. V. ka qëlluar në drejtim të kushëririt të tij ku e ka lënë të vdekur në vend.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.