Sot në Bruksel takohen Kurti dhe Vuçiq

kurti vuciq

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të takohet sot në Bruksel me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Në këtë takim temë qëndrore pritet të jetë draft-statuti i Asociacionit të Komunave me shumicë serbe.

Po ashtu vend të rëndësishëm do të ketë edhe tema e fatit të të pagjeturve.

Ndërkaq, të hënën në mbrëmje numri një i qeverisë ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin e lartë në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet.

Po ashtu Kurti në mbrëmje e ka mbledhur stafin e tij këshillues për t’u përgatitur për takimin që do të mbahet sot me presidentin serb, Vuçiq.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

Kurti për bisedën me Chollet: Marrëveshja bazë dhe aneksi duhet të zbatohen në tërësi

Para takimit të Brukselit, Chollet flet me Kurtin për Asociacionin dhe partneritetin e fortë SHBA-Kosovë

The post Sot në Bruksel takohen Kurti dhe Vuçiq appeared first on Klan Kosova.