Nis dëshminë dëshmitari i 11-të në gjykimin e Pjetër Shalës

deshmitari 11

Ka nisur dëshminë dëshmitari i 11-të në procesin gjyqësor ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala në Dhomat e Specializuara në Hagë.

Pas betimit se do ta thotë vetëm të vërtetën gjatë dëshmisë së tij, derisa procesi gjyqësor kaloi në seancë private.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

The post Nis dëshminë dëshmitari i 11-të në gjykimin e Pjetër Shalës appeared first on Klan Kosova.