Moti sot: I vranët dhe me intervale me diell

Moti me diell dhe vranesira

Moti sot mbi Kosovë do të i vranët dhe me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu.

Ndërkaq, në disa zona të kufizuara parashihen mundesit për shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale të ditës do të sillen nga 6 deri në 9 gradë Celsius, derisa ato maksimalet nga 16 deri në 20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperendimit./Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.