Albanese takohet me Mbretin Charles III

Albanese

Kryeministri i Australisë, Anthony Albanese, ka takuar sot në Pallatin Mbretëror, Mbretin Charles III.

Në një cicërimë në tëitter, Albanese, shkruan se ishte nder ta përfaqësonte Australinë në ceremoninë e kurorëzimit, transmeton klankosova.tv.

”Ishte kënaqësi të takoja përsëri Mbretin Charles III në Buckingham Palace dhe një nder të përfaqësoja Australinë në kurorëzimin e tij”.