Policia ndalon dy serbë në Zubin Potok, tentuan ta kalonin ilegalisht kufirin

kufiri Kosove - Serbi

Policia ka ndaluar, të dielën rreth orës 19, dy shtetas serbë në Izvore të Zubin Potokut, pasi tentuan ta kalonin ilegalisht kufirin.

“Polica ka ndaluar automjetin citroen me drejtues mashkull K-Serb dhe pasagjeren femër K-serbe, të cilët dyshohet se kanë kaluar ilegalisht kufirin e Serbisë – Republika  Kosovës. Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.