Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Në Kosovë sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat në viset malore parashihen të sjellin  riga të dobëta shiu.

Temperaturat minimale do të sillen ndërmjet 3-5 gradë clesius, ndërkaq maksimalet e ditës do të arrijnë deri në 21 gradë celsius.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

The post Parashikimi i motit për sot appeared first on Klan Kosova.