Zelensky zhvillon bisedë telefonike me Macronin, flasin për dhënien fund të luftës

Volodymyr Zelensky - Emmanuel Macron

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin francez, Emmanuel Macron.

Ata kanë diskutuar për nevojat ushtarake të Ukrainës, si dhe për dhënien fund të luftës, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

“I jam mirënjohës Francës dhe Emmanuelit personalisht për mbështetjen e tyre ndaj vendit dhe popullit tonë”, ka thënë Zelensky.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.